Kącik rodzica


Żłobek Miejski „Figielkowo” powstał z myślą o małych mieszkańcach Wojkowic, którzy znajdą opiekę w naszej placówce podczas pracy zawodowej swoich rodziców. Pomysł założenia na terenie miasta takiej placówki zrodził się po zauważeniu problemu, jaki jest przed rodzicami, którzy chcą powrócić do pracy zawodowej i nie mają możliwości zapewnienie opieki swoim pociechom przez osoby bliskie. Pierwsze lata życia każdego dziecka to okres intensywnego rozwoju, który wpływa na kształtowanie się osobowości dziecka. Odpowiednio zbudowana relacja społeczna, sprawia, że dziecko czuje się kochane, akceptowane i szanowane, a dzięki temu lepiej się rozwija. W naszych rękach – rodziców oraz opiekunów, leży przyszłość naszych dzieci.

Do placówki mogą uczęszczać dzieci już od 1 roku życia. W ramach codziennej opieki od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 organizujemy dzieciom zajęcia muzyczne, ruchowe i plastyczne oraz zajęcia wspierające rozwój poznawczy. Zajęcia dostosowane są do wieku dzieci ich potrzeb oraz możliwości z uwzględnieniem indywidualnego rozwoju psychomotorycznego każdego maluszka.

Program Żłobka Miejskiego „Figielkowo” jest realizowany w oparciu o motto:

Zachęcamy dzieci do działania – nie nakazujemy, tłumaczymy co wolno, a czego nie i dlaczego, wykazujemy zrozumienie dla indywidualności, ufamy, wspomagamy dzieci w ich naturalnym i spontanicznym rozwoju, wspieramy w byciu samodzielnym, akceptujemy dzieci takie jakie są”

Jesteśmy otwarci także na wszelkie sugestie i Państwa propozycje.

 
Informacja wytworzona przez:
Marlena Pawłowska-Kyrcz
email: zlobek@wojkowice.pl tel.:32 389 71 93
, w dniu:  28‑09‑2020 09:52:22
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Marlena Pawłowska-Kyrcz
email: zlobek@wojkowice.pl tel.:32 389 71 93
, w dniu:  28‑09‑2020 09:52:22
Data ostatniej aktualizacji:
28‑09‑2020 11:48:30
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie